Piechociński oddaje partię. Nie będzie już prezesem PSL

Polska
Piechociński oddaje partię. Nie będzie już prezesem PSL
Polsat News

Lider zawodzi, więc musi odejść. Jak dowiedziały się Wydarzenia, Janusz Piechociński chce pożegnać się z funkcją prezesa partii. Ludowcy ledwo weszli do Sejmu, a za parlamentarną burtą znalazł się kwiat PSL-u. Oprócz Piechocińskiego to m.in. Waldemar Pawlak i Stanisław Żelichowski.

Dla Janusza Piechocińskiego to czas aż trzech pożegnań: z rządem i Sejmem - bo nie zdobył mandatu - a wkrótce także z kierowaniem partią. - W najbliższym tygodniu będę proponował dwa scenariusze: albo szybką zmianę, jeśli jest ktoś gotowy, aby to pociągnąć, albo przyspieszenie kongresu. I już zapowiadam, że nie będę na tym kongresie ubiegał się o funkcję prezesa PSL - powiedział Piechociński.

 

To cena za wynik jego własny i całej partii. Z trzydziestu ośmiu posłów PSL-owi zostało zaledwie szesnastu, a do późnego wieczora w poniedziałek, ważyło się w ogóle wejście Ludowców do Sejmu. Gdyby nie 13 setnych procenta, czyli około piętnastu tysięcy głosów, nie tylko prezes, ale całe PSL po raz pierwszy znalazłoby się poza Sejmem.

 

- Rozumiem, że to jest rezygnacja prezesa Piechocinskiego. Myślę, że racjonalnie to uczynił, bo nie będąc w Sejmie trudno byłoby kierować partią - powiedział poseł Franciszek Stefaniuk (PSL). On sam także nie dostał się do Sejmu.

 

O to samo zaapelował Stanisław Żelichowski, który uważa, że partia powinna postawić na młodzież. - Będzie miała lepszy kontakt ze swoimi rówieśnikami, którzy wiedzą czego chcą, będzie tym elementem, który podniesie PSL z kolan, bo w tej chwili trochę na tych kolanach jesteśmy - przyznał kolejny parlamentarzysta Ludowców, który nie uzyskał wystarczającego poparcia wyborców.

 

Gdy pada pytanie o nowego lidera PSL najczęściej słyszy się nazwisko ministra pracy Władysława Kosiniaka-Kamysza, który do Sejmu wszedł i to z dobrym wynikiem. Sam zainteresowany na ten moment nie chce się wypowiadać, ale przyznaje, że coś w się PSL skończyło. - Trzeba przeformatować nasze myślenie o polityce - uznał Kosiniak-Kamysz.

 

Polsat News

 

 

pr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie