Lima podzielona na biednych i bogatych. W mieście wybudowano "Mur wstydu"

Świat
Lima podzielona na biednych i bogatych. W mieście wybudowano "Mur wstydu"
Polsat News

W stolicy Peru mieszkańcy jednej z najbogatszych dzielnic - Kasurinas wybudowali 3-metrowej wysokości ścianę, aby odgrodzić się od ubogiej dzielnicy slumsów Vista Hermosa. Ogrodzenie ma 10 kilometrów długości.

- Po jednej stronie muru rozciąga sie Kasurinas, jedna z najdroższych i najbardziej ekskluzywnych dzielnic Limy, gdzie rezydencje kosztują miliony dolarów. Po drugiej stronie rozciąga się dzielnica biedy, której mieszkańcy często nie mają dostępu do prądu i bieżącej wody - powiedział Armando Mendoza z międzynarodowej organizacji humanitarnej Oxfam.


Mieszkańcy miasta nie są zadowoleni z budowli, wielu z nich uważa, że przyczyni się ona do jeszcze większego podziału miejscowej społeczności na biednych i bogatych.


- W Peru wiele osób pyta: jak ten trzymetrowy mur w ogóle mógł być wybudowany? To przygnębiające - powiedziała Sara Torres, mieszkanka dzielnicy slumsów Vista Hermosa.

 

Oburzenie w slumsach jest powszechne. - To mur, który nas dzieli. Nazywają go murem wstydu bo oddziela nas biednych od bogaczy mieszkających w dzielnicy Kasurinas - dodał Anali Yupanqui, inny mieszkaniec biednej dzielnicy.

 
Polsat News

wj
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie