Komitet polityczny PiS zdecydował. Szydło oficjalnym kandydatem na premiera

Polska

Elżbieta Witek poinformowała, że Beata Szydło jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na premiera. Oficjalną decyzję podjął komitet polityczny partii.

- Chciałabym przekazać jeden komunikat, w związku z różnymi spekulacjami: otóż komitet polityczny zdecydował, że kandydatem na premiera jest pani Beata Szydło - powiedziała dziennikarzom Witek po zakończeniu posiedzenia komitetu.

 

Zauważyła, że w mediach pojawiały się różne nazwiska. - Chciałabym przerwać te spekulacje, w związku z tym ten komunikat - dodała. Inny politycy PiS, w tym kandydatka na premiera, po zakończeniu komitetu nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami. Obrady trwały prawie dwie godziny.

 

Decydująca rozmowa Kaczyńskiego i Szydło

 

Według informacji PAP pochodzących z kierownictwa partii, tuż przed posiedzeniem komitetu odbyło się ponadgodzinne spotkanie w cztery oczy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i Beaty Szydło. - To ono zdecydowało o ostatecznej nominacji Szydło - powiedział PAP jeden z czołowych polityków partii.

 

Wcześniej w warszawskiej siedzibie partii odbyło się także spotkanie ścisłego kierownictwa PiS, które dotyczyło wyników wyborów i scenariuszy powyborczych. - To wewnętrzne spotkanie, konieczne po wyborach - mówił PAP polityk PiS z władz partii. W spotkaniu udział wzięli prezes Jarosław Kaczyński, wiceprezesi partii Beata Szydło, Adam Lipiński, Antoni Macierewicz i Mariusz Kamiński, szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz szef sztabu PiS Stanisław Karczewski.

 

PiS zdobył w nowym Sejmie 235 mandatów spośród 460. W partii trwa dyskusja nad składem przyszłego rządu.

 

PAP, Polsat News

pr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie