Kate, William i Harry na premierze nowego Bonda

Kultura
Kate, William i Harry na premierze nowego Bonda
PAP/EPA/ANDY RAIN

Na londyńską premierę "Spectre" - najnowszej części przygód agenta Jej Królewskiej Mości - przybyła plejada gwiazd. Obok odtwórcy głównej roli, Daniela Craiga pojawili się m.in. Monica Bellucci, Léa Seydoux oraz Christoph Waltz. Nie zabrakło także przedstawicieli rodziny królewskiej: Kate i Williama oraz młodszego z książąt – Harry’ego.

Tytuł filmu odnosi się do organizacji terrorystycznej SPECTRE, której szefem jest Ernst Stavro Blofeld. Po raz pierwszy pojawiła się ona  na kartach powieści „Operacja Piorun”. Była wtedy niewielką  organizacją przestępczą. Już rok później zadebiutowała w filmie „Doktor No”. Na ekranie SPECTRE rozrosła się do rozmiarów gigantycznego przedsięwzięcia.


W najnowszej części przygód Bonda, agent odkrywa istnienie SPECTRE i stara się rozpracować jej sieci. Pomagają mu w tym wdowa po znanym przestępcy Lucia Sciarra (Monica Bellucci) oraz Madeleine Swann (Lea Seydoux) – córka jego starego wroga. Im bardziej 007 zagłębia się w struktury SPECTRE, tym więcej niebezpiecznych powiązań odkrywa między sobą, a członkiem organizacji Franzem Oberhauserem (Christoph Waltz).

 

 

"Spectre" to 24 film o Jamesie Bondzie i czwarty, w którym w rolę agenta wciela się Daniel Craig. 

 

26 października "Spectre" trafił do kin w Wielkiej Brytanii. Polska publiczność będzie go mogła zobaczyć 6 listopada.
Poprzedni film o przygodach agenta Jej Królewskiej Mości "Skyfall" zarobił ponad 1 miliard dolarów z dystrybucji kinowej.

 

 

przep
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie