Wykonał test na ojcostwo. Jest wujkiem swojego syna

Świat
Wykonał test na ojcostwo. Jest wujkiem swojego syna
Polsat News

Po przeprowadzeniu badań krwi nowo narodzonego dziecka okazało się, że jego grupa krwi nie zgadza się ani z grupą krwi matki, ani z grupą krwi ojca. Badania DNA wykazały, że ojciec dziecka posiada podwójny materiał genetyczny: swój, oraz nienarodzonego brata bliźniaka.

Mieszkający w Waszyngtonie rodzice początkowo przypisali pomyłkę klinice leczenia niepłodności. Myśleli, że lekarze dokonujący zapłodnienia pomylili próbki z nasieniem. Klinika zapewniła jednak, że w dniu sztucznego zapłodnienia pobrała nasienie tylko od jednego białego mężczyzny, którym był partner kobiety.


Zaniepokojony 34-latek wykonał test na ojcostwo. Badania DNA wykazały, że ojcem dziecka jest... jego nienarodzony brat bliźniak.


Za zamieszanie odpowiedzialny jest podwójny materiał genetyczny mężczyzny. Jego brat bliźniak zmarł w pierwszych miesiącach ciąży, ale część komórek bliźniaka trafiła do krwi drugiego dziecka. W efekcie dawca nasienia posiada komórki różniące się genetycznie, co określamy tzw. ludzką chimerą. Geny znajdujące się w ślinie mężczyzny, pobierane w trakcie testu na ojcostwo, różnią się od genów w jego nasieniu.


buzzfeed.com

mrad

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze