Sondażowe wyniki Ipsos late poll z 90 proc. komisji: poparcie dla PiS nieznacznie niższe. Partia nadal może liczyć na samodzielne rządy

Polska

Prawo i Sprawiedliwość z 37,7-procentowym poparciem i 232 mandatami - wynika z nowych danych sondażu Ipsos late poll przeprowadzonego dla Polsat News, TVN24 i TVP. Poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego delikatnie spadło, ale PiS nadal może liczyć na samodzielne rządy.

Platforma Obywatelska uzyskała 23,6 proc. głosów. Według sondażu przełoży się to na 137 mandatów dla partii, która rządziła Polską przez ostatnie osiem lat.

 

Ruch Kukiz'15 zyskał przychylność 8,7 proc. badanych. Ugrupowanie może liczyć na co najmniej 42 mandaty. Do Sejmu wejdzie też Nowoczesna Ryszarda Petru z wynikiem 7,7 proc. (30 posłów) i PSL - 5,2 proc. (18 posłów). Jeden mandat w niższej izbie parlamentu przypadnie mniejszości niemieckiej.

 

Nadal bez lewicy

 

Do Sejmu - jeśli sondażowe wyniki powtórzą się w oficjalnych danych - nie wejdą Zjednoczona Lewica, która uzyskała 7,5 proc. Próg wyborczy dla koalicji to 8 proc. Poniżej 5-proc. progu dla samodzielnych ugrupowań znalazły się z kolei partia KORWiN (4,9 proc.) i Partia Razem (3,9 proc.).

 

Polsat News

pr

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze