Ruszył proces mężczyzn, którzy wepchnęli rowerzystę pod autobus

Polska
Ruszył proces mężczyzn, którzy wepchnęli rowerzystę pod autobus
Polsat News

31-letni rowerzysta zginął tylko dlatego, że zwrócił uwagę kierowcy, który łamał przepisy. Sprawcy jego śmierci grozi do 25 lat więzienia.

Tragedia rozegrała się w grudniu ubiegłego roku. Jak ustaliła prokuratura wszystko zaczęło się gdy rowerzysta zwrócił uwagę kierowcy, który zawracał samochodem w niedozwolonym miejscu. Miedzy mężczyznami doszło do ostrej wymiany zdań. Włączyli się w nią również koledzy kierowcy, którzy wsiedli do auta. Cała trójka zaczęła gonić odjeżdżającego rowerzystę krzycząc: "jeszcze się z tobą policzymy, jeszcze cię dopadniemy."

 

Realnego wymiaru groźby nabrały gdy rowerzysta skręcił w jedną z najbardziej ruchliwych ulic w Pabianicach. Samochód wyprzedził go, potem zajechał mu drogę. Jeden z pasażerów próbował złapać cyklistę, drugi dobiegł do niego i uderzył go w głowę. Cios był tak silny, że 31-latek uderzając głową w nadjeżdżający z przeciwnej strony autobus wybił w nim szybę. W wyniku bardzo rozległych urazów głowy mężczyzna zginął na miejscu.

 

Wszyscy oskarżeni uciekli z miejsca tragedii. Następnego dnia na policję zgłosił się 20-letni kierowca auta. Dwaj pozostali mężczyźni ukrywali się; zgłosili się dopiero trzy dni po zdarzeniu.

 

Sprawcy zabójstwa grozi do 25 lat więzienia. Pozostałym dwóm do 3 lat, bo prokuratura przyjęla, że ich występek był chuligańskim wybrykiem.

 

PAP

pen
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie