Juncker: gratuluję Beacie Szydło zwycięstwa w wyborach

Świat
Juncker: gratuluję Beacie Szydło zwycięstwa w wyborach
Flickr/EPP/CC BY 2.0

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker liczy na bliską współpracę z Beatą Szydło w budowie silniejszej Unii Europejskiej. Frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w PE wyniki sondażowe wyborów w Polsce ocenia natomiast jako "dobrą zmianę". Liberałowie liczą z kolei na .Nowoczesną Ryszarda Petru.

- Jak rozumiemy, zostanie jej (Szydło – przyp. red.) powierzona misja utworzenia rządu. Oczywiście przewodniczący KE czeka na możliwość spotkania z nią oraz bliskiej współpracy w budowie silniejszej Unii Europejskiej, w której Polska będzie odgrywać centralną rolę – powiedział rzecznik KE Alexander Winterstein.


Dobra zmiana w Polsce


Wyniki wyborów w Polsce skomentował też lider frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim, Brytyjczyk Syed Kamall. – Trzymam kciuki za dobrą zmianę w Polsce – napisał na Twitterze w niedzielę w nocy. – Gratulacje dla Prawa i Sprawiedliwości z powodu niesamowitego zwycięstwa, na które się zanosi – dodał szef frakcji, do której należą europosłowie PiS.

 

 


Odwrócenie się od Unii byłoby parodią


Z kolei szef liberałów w Parlamencie Europejskim Guy Verhofstadt ocenił, że "byłoby parodią, gdyby Polska odwróciła się plecami do siły i dobrobytu, jakie oferuje zjednoczona Europa". - Prezydent Rosji Władimir Putin jest jedyną osobą, która może zyskać na eurosceptycznej Polsce - ocenił Verhofstadt, komentując na Twitterze wyniki wyborów parlamentarnych.

 

Verhofstadt dodał, że "jedyną dobrą wiadomością" jest wejście do Sejmu .Nowoczesnej Ryszarda Petru. – Dziś jesteśmy świadkami narodzin nowej siły liberalnej w Polsce – ocenił belgijski polityk.

 

PAP

mrad
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie