Eksperci: nawet jeśli PiS nie zdobędzie większości, będzie rządziło samodzielnie

Polska
Eksperci: nawet jeśli PiS nie zdobędzie większości, będzie rządziło samodzielnie
Polsat News

Zdaniem ekspertów, prof. Wawrzyńca Konarskiego i prof. Henryka Domańskiego, nawet w przypadku nieuzyskania przez Prawo i Sprawiedliwość większości parlamentarnej, partia ta nie zdecyduje się na utworzenie koalicji.

- Jeśli doszłoby do powtórki z historii i tworzenia koalicji z Kukizem czy Korwinem, to byłby to prawdopodobnie typ zmory dla pana prezesa Kaczyńskiego - powiedział politolog Wawrzyniec Konarski. Profesor podkreślił, że "finalnie zmiana konstytucji jest przewidywana, tyle tylko, że taktycznie rzecz ujmując, lepsze będzie dla Kaczyńskiego szukanie potencjalnych sojuszników wśród konserwatystów Platformy."

 

"PiS nie zaryzykuje"

 

Zdaniem socjologa prof. Domańskiego decyzję o wejściu w ewentualną koalicję blokowałyby w PiS zarówno doświadczenia z lat 2005-2007 jak i sami działacze tej partii. - Po pierwsze PiS nie zaryzykuje chyba po raz drugi przedwczesnych wyborów (...), a po drugie mielibyśmy zapewne do czynienia ze sprzeciwem ze strony samych członków i liderów PiS, którzy chcą z tego zwycięstwa mieć coś dla siebie - skomentował Domański.

 

Według wstępnych wyników sondażowych na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 39,1 proc. Polaków.

po
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie