Donald Tusk pogratulował Beacie Szydło zwycięstwa w wyborach

Polska
Donald Tusk pogratulował Beacie Szydło zwycięstwa w wyborach
PAP/Paweł Supernak

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował na swoim oficjalnym profilu na Twitterze, że pogratulował już kandydatce PiS na premiera wyniku jej partii w wyborach parlamentarnych w Polsce. Życzy jej udanych rządów i liczy na dobrą współpracę. Zapowiedział, że szerzej odniesie się do wyborów podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Donald Tusk napisał w liście do Beaty Szydło, że życzy  udanych i owocnych rządów umacniających pozycję Polski w UE oraz liczy na dobrą współpracę.

 

Na Twitterze dodał natomiast, że "wybory - normalna sprawa. Nie lekceważę jej. We wtorek o 15 odniosę się do niej publicznie na konferencji prasowej:) (gratulacje wysłane)".

 

Wpis byłego polskiego premiera jest bardzo podobny do tego, który zamieścił on w czerwcu zeszłego roku tuż po ujawnieniu pierwszych stenogramów nagrań polityków z restauracji Sowa i Przyjaciele. Tusk napisał wówczas: "Przykra sprawa. Nie lekceważę jej. W poniedziałek o 15 odniosę się do niej publicznie na konferencji prasowej".

 

Gratulacje Beacie Szydło wysłał również Jean-Claude Juncker. Przewodniczący Komisji Europejskiej napisał w liście do kandydatki PiS na premiera, że liczy na dobrą współpracę. 

  

po

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze