Polska wybiera – dziś wybory parlamentarne

Polska
Polska wybiera – dziś wybory parlamentarne
Polsat News

O godzinie 7:00 otwarte zostaną lokale wyborcze. Głosowanie w wyborach do Sejmu i Senatu zakończy się o godzinie 21. Wybranych zostanie 460 posłów i 100 senatorów.

Pierwsze oficjalne wyniki głosowania poznamy w poniedziałek. Państwowa Komisja Wyborcza poinformuje, które komitety i z jakim wynikiem przekroczyły próg wyborczy. Dla partii to 5 proc., dla koalicji 8 proc. Dane dotyczące podziału mandatów w nowym parlamencie opublikowane zostaną we wtorek.


Już jednak w niedzielę wieczorem, o godz. 20:30 w telewizji Polsat, Polsat News i na polsatnews.pl rozpocznie się wieczór wyborczy "Polska wybiera". O godz. 21:00 po zakończeniu ciszy wyborczej, podane zostaną sondażowe wyniki wyborów, oparte na badaniu exit poll, czyli na deklaracjach wyborców po wyjściu z lokali wyborczych.

 

Gospodarzami studia będą Dorota Gawryluk i Jarosław Gugała. Szczegóły prognoz wyników, w oparciu o badania exit poll, przygotowane przez IPSOS przedstawi Michał Stela w wirtualnym studiu Polsat News. Dane będą zawierały informacje o prognozowanym rozkładzie poparcia dla poszczególnych komitetów wyborczych, podziale na mandaty oraz frekwencji wyborczej. Klaudiusz Slezak będzie zbierał i przedstawiał Państwu komentarze z mediów społecznościowych. Reporterzy Polsat News i radia Zet będą we wszystkich 8 ogólnopolskich sztabach wyborczych oraz w Państwowej Komisji Wyborczej.

 

grzel

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze