Godlewski: nie może być ciszy wyborczej wokół Roberta Lewandowskiego

Sport
Godlewski: nie może być ciszy wyborczej wokół Roberta Lewandowskiego
Polsat News

- Ośmieszyliśmy się przed zagranicznymi mediami donosem na Roberta Lewandowskiego - powiedział w Polsat News Adam Godlewski z tygodnika "Piłka Nożna". - Kogoś kto donosi na piłkarzy, że świętują sukces strzelając korkiem od szampana nie można traktować poważnie - dodał.

Gość Polsat News podkreślił, że "na szczęście  Robert podchodzi do sprawy humorystycznie, na luzie"

 

Przypomnijmy: o tym, że  policja, na wniosek anonimowej osoby, prowadziła postępowanie przeciwko Robertowi Lewandowskiemu za picie szampana na murawie Stadionu Narodowego po meczu Polska-Irlandia – poinformował na Twitterze prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. Na szczęście sprawa rozeszła się po kościach.

 

Dla kogo Złota Piłka

 

Adam Godlewski zauważył też, że Bayern Monachium na pewno pozwoli polskiemu kapitanowi cieszyć się gdy ten zdobędzie Złotą Piłkę lub zajmie miejsce na podium. A jest na to szansa. FIFA ogłosiła kandydatów do tytułu najlepszego piłkarza świata. Wśród nominowanych znalazł się Robert Lewandowski. Kto dostanie Złotą Piłkę decydują trenerzy i kapitanowie reprezentacji. Pierwszym polskim piłkarzem, który znalazł się w rankingu był Włodzimierz Lubański z Górnika Zabrze. W 1967 roku otrzymał 4 punkty (głosy z trzech krajów) i zajął 16. miejsce. Za to najwyżej w wśród Polaków w historii plebiscytu znaleźli się Kazimierz Deyna w 1974 roku oraz Zbigniew Boniek w 1982 roku - obaj zajęli w konkursie trzecie miejsce. Łącznie Boniek był klasyfikowany aż siedem razy, najwięcej w historii spośród Polaków.

Az
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie