Magnetoterapia uśmierza ból

Technologie
Magnetoterapia uśmierza ból
miastokobiet.eu

Badania poznańskich naukowców dowodzą, że terapia z wykorzystaniem stałego lub zmiennego pola magnetycznego jest skuteczna jako metoda wspomagająca leczenie bólu, a także chorób niedokrwiennych. W połączeniu z farmakologią daje dobre rezultaty.

- Stosowanie magnetoterapii powoduje nie tylko poprawę ukrwienia, funkcjonowania metabolizmu, ale zmusza również pewne komórki i tkanki do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. Ma to ogromne zastosowanie zwłaszcza w poprawie ruchomości stawów, stabilizacji ciśnienia tętniczego, procesu gojenia ran czy leczenia bólu - wyjaśnił Robert Oczkowski z firmy Miasto Kobiet.


Eksperci z Instytutu Badań Fizykomedycznych (IBF) podkreślają, że ziemskie pole magnetyczne jest istotnym elementem ludzkiego życia, a dla prawidłowego funkcjonowania organizmu jest tak samo niezbędne, jak powietrze czy woda. Na podstawie badań i obserwacji udowodniono, że występowanie zwiększonego pola magnetycznego powoduje lepszą jakość życia i wpływa na jego długość. Tak jest w rejonie Bamy, krainy Hunza na platformie azjatyckiej, czy Abchazji, gdzie ludzie żyją ponad 100 lat, mają więcej sił witalnych i w znacznie mniejszym stopniu zapadają na choroby cywilizacyjne.


Magnetoterapia powstała jako metoda pozwalająca m.in. na uregulowanie poziomu i uzupełnienie niedoboru pola magnetycznego w organizmie. Stosowane sa dwa jej typy: magnetoterapia polem stałym oraz pulsacyjnym. Specjaliści, bazując na aktualnych badaniach naukowych są zdania, że terapia może być stosowana szerzej niż pierwotnie zakładano. - Taka terapia ma nie tylko działanie przeciwbólowe, ale wpływa także na dotlenienie organizmu, na odnowę powysiłkową i objętość wyrzutową serca - tłumaczy prof. Jerzy Janicki z IBF. Z danych instytutu wynika, że magnetoterapia powoduje m.in. znaczne zmniejszenie bólów mięśniowo-stawowych, zmniejszenie odczuwanego zmęczenia i poprawę jakości snu.

 

O badaniach i zastosowaniu innowacji w leczeniu eksperci dyskutowali w sobotę w poznańskim Centrum Zaawansowanych Technologii Nobel-Tower. Konferencja naukowa odbyła się z okazji 20-lecia Instytutu Badań Fizykomedycznych.

 

PAP

przep
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie