Huragan Patricia uderzył w Meksyk

Świat
Huragan Patricia uderzył w Meksyk
Reuters

Prędkość wiatru w huraganie wynosi ok. 270 kilometrów na godzinę. Według świadków, wiatr wyrywa drzewa i przesuwa samochody, pada także ulewny deszcz, ale nie ma żadnych informacji o ofiarach wśród ludzi.

Już po uderzeniu huraganu Patricia w wybrzeże Meksyku jego kategorię obniżono z najwyższej, piątej do czwartej kategorii w skali Saffira-Simpsona. W miarę przesuwania się nad Meksykiem jego siła będzie szybko słabła.

 

- Pierwsze informacje potwierdzają, że straty są mniejsze niż można się było spodziewać po huraganie o takiej sile - powiedział w telewizyjnym orędziu prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto.

 

 

Wcześniej ostrzegano, że Patricia to najsilniejszy huragan, jaki powstał na półkuli zachodniej od kiedy rozpoczęto w 1949 roku pomiary, i że może on zagrażać - według meksykańskiego Krajowego Centrum Obrony Cywilnej - 400 tysiącom mieszkańców Jalisco i dwóch sąsiednich stanów. Jeszcze przed dotarciem huraganu na wybrzeże planowano ewakuować z zagrożonych terenów co najmniej 50 000 osób: mieszkańców i turystów. W zagrożonym rejonie zamknięto porty i szkoły.

 

PAP, Reuters

grzel
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie