"Państwo to My". Ostatnia debata kampanii wyborczej. Renty, emerytury i zasiłki

Polska
"Państwo to My". Ostatnia debata kampanii wyborczej. Renty, emerytury i zasiłki
Polsat News

Przedstawiciele wszystkich ośmiu komitetów wyborczych po raz ostatni w tej kampanii podczas wspólnej debaty zaprezentowali programy swoich ugrupowań. Debatę prowadził Jarosław Gugała. Druga część dotyczyła rent, emerytur i zasiłków Polaków.

Jarosław Gugała: Eksperci alarmują, Polska jest krajem, który ma najgorszą sytuację demograficzną ze wszystkich państw Unii Europejskiej. Z kraju wyjechalo ok. 2 mln Polaków, rodzi się bardzo mało dzieci.

 

W 1968 roku Polska i Turcja miały niemal tyle samo ludności - po 29 mln. Po 50 latach Tucja ma prawie 80 mln obywateli, Polska - 36 mln. Tendencje demograficzne są coraz gorsze. Coraz mniej Polaków pracuje na tych, którzy nie pracują. W Polsce pracuje mniej niż 40 procent. Podwyższony został wiek emerytalny. W czasie kampanii wszyscy mówią, że trzeba go obniżyć. Politycy zapominają, że system ubezpieczeń społecznych jest systemem solidarnym.

 

Co zrobić z systemem emerytalnym, z tym żebyśmy płacili składki na zdrowie i ubezpieczenie społeczne takie, żebyśmy się nie wstydzili swoich emerytur i żebyśmy mieli w Polsce normalnie funkcjonującą służbę zdrowia, szkoły i inne instytucje. 

 

Komitety wyborcze reprezentowali:

 

PO - Joanna Mucha

PSL - Andżelika Możdżanowska

.Nowoczesna - Michał Stasiński

Zjednoczona Lewica - Paulina Piechna-Więckiewicz

Parta Razem - Jakub Danecki

Paria KORWIN - Przemysław Wipler

Kukiz'15 - Agnieszka Ścigaj

PIS - Jacek Sasin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polsat News

pr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie