Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy. "Decyzja wyborcza niech będzie poprzedzona czasem poważnego namysłu"

Polska

Prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie do Polaków. Zaapelował w nim o udział w niedzielnych wyborach parlamentarnych. - Udział w wyborach jest manifestacją wolności - oświadczył.

- Panie i panowie, obywatele Rzeczypospolitej Polskiej. 25 października będziemy wybierać naszych przedstawicieli do Sejmu i Senatu. Chciałbym wszystkich państwa zachęcić do wzięcia udziału w głosowaniu. Wybory parlamentarne to jedno z najważniejszych wydarzeń dla demokratycznego państwa. W nich najpełniej realizuje się idea władzy narodu, który zgodnie z konstytucją jest władzą zwierzchnią w naszym państwie - rozpoczął orędzie prezydent Duda.

 

- Wybory są świętem demokracji, dlatego gorąco proszę, abyśmy w najbliższą niedzielę wzięli w nich udział, dając wyraz naszej obywatelskiej postawy. Nie bez powodu na forum ONZ podkreślałem, że Polacy są dumnym narodem i ponad wszystko cenią sobie wolność. Manifestacją tej wolności jest udział w wyborach. Decyzja wyborcza niech będzie poprzedzona czasem poważnego namysłu nad dzisiejszą Polską i naszymi aspiracjami. Nad tym, jaki jest nasz kraj dzisiaj, a jaki chcielibyśmy, żeby był w przyszłości - tłumaczył Duda.

 

"Przed Polską stoi wiele zadań"

 

- Szanowni państwo, Polska jest naszym wspólnym domem, jest w nim miejsce dla wszystkich bez względu na różnice światopoglądowe czy wyznanie. Musimy dbać o ten dom. By nasza przyszłość była bezpieczna, by każdy z nas żył w Polsce takiej, o jakiej marzył. Państwie sprawiedliwym, bliskim obywatelom, dbającym o słabych i niebojącym się silnych. Dziś przed Polską stoi wiele trudnych zadań. Zarówno w polityce wewnętrznej, jak i zagranicznej. Ale jestem głęboko przekonany, że wspólnie i działając we współpracy jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdym wyzwaniem - przekonywał prezydent.

 

- Szanowni państwo, każdy rząd, również ten przyszły, by realizować dobre dla kraju zmiany, potrzebuje silnego mandatu społecznego. Dlatego proszę, idźmy na wybory, bo to, czy będziemy żyć zgodnie, budując współną przyszłość, zależy tylko od naszych decyzji. Ufam, że decyzja, którą razem podejmiemy, będzie dobra dla Polski. Głęboko wierzę w doświadczenie i mądrość Polaków. A po wyborach, mam nadzieję, zapomnimy o tym, co dzieli, a będziemy pamiętać o tym, co nasz łączy. O trosce o dobrą przyszłość naszej ojczyzny - zakończył.

 

Polsat News

pr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie