Kukiz: chcemy oddać władzę obywatelom

Polska

- Macie przed sobą jedyną opcję, która będzie z całą determinacją walczyć o przywrócenie państwa obywatelom – przekonywał na warszawskiej konferencji Paweł Kukiz. Lider ruchu Kukiz’15 podkreślał, że jedynym koalicjantem ugrupowania jest Rzeczpospolita Polska.

Kukiz wyraził nadzieję, że jego ruch wprowadzi do parlamentu tyle osób, "bez których ani jedna, ani druga strona nie będzie mogła samodzielnie sprawować władzy". - Mam nadzieję, że wejdziemy w takiej ilości do parlamentu, że zrobimy wyłom w systemie, który pozwoli obywatelom, narodowi polskiemu, odzyskać władzę nad państwem, która została Polakom zabrana - powiedział.

 

Ocenił, że przedwyborcze sondaże poparcia są rozbieżne i niedokładne. - Może dojść do sytuacji takiej, że rzeczywiście powstanie antypisowska koalicja. My na pewno do żadnej antykoalicji wchodzić nie będziemy, czy antypisowskiej czy antyplatformianej. Naszym koalicjantem jedynym jest Polska - podkreślił.

 

Jego zdaniem, jest bardzo prawdopodobne, że kadencja parlamentu nie potrwa dłużej niż rok. - Będziemy współpracować z każdym podmiotem w zakresie danego projektu, który musi nosić znamiona projektu obywatelskiego, w interesie obywateli. Jak to się wszystko poukłada nie wiem, natomiast istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że ten parlament dłużej niż rok, dwa, nie przetrwa - ocenił Kukiz.

 

- Bez wątpienia ustrój państwa musi być bardzo poważnie zmodyfikowany. Państwo musi zostać przywrócone obywatelom. My tylko i wyłącznie z tego powodu startujemy w wyborach – zakończył Kukiz.

 

PAP

mrad
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie