Jerome Champagne kandydatem na prezydenta FIFA

Sport
Jerome Champagne kandydatem na prezydenta FIFA
Flickr.com/playthegame /CC BY-SA 2.0/

Francuz Jerome Champagne wystartuje w wyborach na prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej. Były współpracownik zawieszonego obecnie w związku z aferą korupcyjną szefa organizacji Josepha Blattera, jest czwartym kandydatem na to stanowisko.

Champagne poinformował w piątek, że wysłał aplikację w poniedziałek, wraz z listami popierających go ośmiu krajowych federacji piłkarskich. Regulaminowo wymagane jest uzyskanie aprobaty pięciu związków.

 

57-letni działacz miał kandydować już w poprzednich, majowych wyborach na prezydenta FIFA, ale musiał się wycofać z powodu braku wymaganego poparcia. Wówczas na kolejną kadencję został wybrany Blatter. Szwajcar jednak cztery dni później zapowiedział, że ze względu na skandal korupcyjny w strukturach FIFA poda się do dymisji. Kongres, podczas którego ma to nastąpić oraz na którym zostanie wybrany nowy szef organizacji, odbędzie się 26 lutego 2016 roku.

 

Champagne dołączył do ubiegających się o to stanowisko szefa UEFA Francuza Michela Platiniego, jordańskiego księcia Ali bin Al-Husseina oraz byłego pomocnika piłkarskiej reprezentacji Trynidadu i Tobago Davida Nakhida. Platini, tak jak Blatter, został zawieszony przez Komisję Etyczną FIFA.

 

PAP

Az
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie