Dostęp do pieniędzy będzie w weekend utrudniony

Biznes
Dostęp do pieniędzy będzie w weekend utrudniony
Polsat News

Zmiana czasu oraz planowane weekendowe prace modernizacyjne spowodują poważne przestoje w wielu bankach w Polsce. Przerwy techniczne dotyczą głównie dostępu do bankowości internetowej. U niektórych klientów zablokowane zostaną karty płatnicze.

Na weekendowe przerwy muszą się przygotować klienci Alior Banku, BZ WBK, Deutsche Banku, ING Banku Śląskiego, mBanku i T-mobile usługi bankowe. Łącznie banki te obsługują 15,5 mln klientów, a 6 mln z nich aktywnie korzysta z bankowości internetowej.


BZ WBK robi 2-godzinną przerwę w nocy z soboty na niedzielę od 0:30 do 2:30, co zablokuje system BZWBK24, iBiznes24 i transakcje Przelew24.


W związku z pracami serwisowymi system db easyNET Deutsche Banku będzie niedostępny w sobotę. Z usług Teleserwisu będzie można korzystać w ograniczonym zakresie w sobotę – od 0:00 do 16:00.


Zmiana czasu wywoła nocną przerwę w ING Banku Śląskim. Niedostępne będą bankomaty i wpłatomaty banku, system bankowości internetowej ING Bank OnLine, ING BusinessOnLine oraz INGCardsOnLine. Mogą pojawić się problemy przy transakcjach kartami płatniczymi, kredytowymi i obciążeniowymi.


mBank wyłączy możliwość wykonywania operacji księgowych online w sobotę o 15:00. W nocy z soboty na niedzielę między 2:00 i 4:00 nie będzie dostępu do serwisu bankowości internetowej i mobilnej. W godzinach 2:30-3:30 nie będzie można płacić kartą.


Alior i T-mobile będą nieczynne przez cały weekend. Poinformowały swoich klientów, że od 24.10.2015 (sobota) od godz. 00:00 do 26.10.2015 (poniedziałek) godz. 06:00 system bankowości internetowej i mobilnej będą niedostępne.


bankier.pl

mrad

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze