Błaszczak: tylko samodzielne rządy zapewnią nam dobrą współpracę z prezydentem

Polska
Błaszczak: tylko samodzielne rządy zapewnią nam dobrą współpracę z prezydentem
Polsat News

- Jeśli nie wygramy to pewnie będzie koalicja nienawiści przeciwko Prawu i Sprawiedliwości i wojna z prezydentem RP - powiedział przewodniczący klubu parlamentarnego PiS, Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak zaprezentował harmonogram ostatniego dnia kampanii w wykonaniu Beaty Szydło, na który kandydatka PiS na premiera ma zaplanowany 24-godzinny objazd po kraju. - Tak było również w wyborach prezydenckich kiedy Andrzej Duda także objechał Polskę. Pani prezes to kontynuuje - powiedział.

 

Polityk podkreślał, że bardzo ważne jest, aby "kontynuowano zmiany jakie zostały zapoczątkowane wraz z objęciem urzędu głowy państwa przez Andrzeja Dudę". - Chcemy wprowadzić zmianę, która będzie gwarantowała wypełnienie zobowiązań zarówno prezydenta jak i Prawa i Sprawiedliwości - zapewniał.

 

Odniósł się również do pytań o ewentualną koalicję z Pawłem Kukizem. Zaznaczył, że "sam Kukiz nie chce koalicji i zapewnia, że będzie popierał jedynie określone sprawy, a PiS pamięta rząd mniejszościowy i doświadczenie, że jest to porażka i złe rozwiązanie".

po
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie