Sondaż: PiS traci, ale niewiele. Spadek zaliczyła też PO

Polska
Sondaż: PiS traci, ale niewiele. Spadek zaliczyła też PO
Polsat News

Dwie największe partie tracą poparcie wyborców. Prawo i Sprawiedliwość nadal ma dużą przewagę nad Platformą Obywatelską i wiele wskazuje, na to, że może odnieść wyborcze zwycięstwo - wynika z najnowszego sondażu TNS, przygotowanego dla "Gazety Wyborczej".

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz, na Prawo i Sprawiedliwość głosowałoby 32,5 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu plasuje się Platforma Obywatelska z poparciem ponad 26 proc. badanych. Na trzeciej pozycji - z dużym wzrostem, o ponad 5 proc. - znalazł się ruch Kukiz '15. Ugrupowanie Pawła Kukiza uzyskało ponad 10 proc. głosów respondentów. W pobliżu progu wyborczego jest Zjednoczona Lewica - jako koalicja musi przekroczyć próg 8 proc. głosów, by wejść do parlamentu. Partia Ryszarda Petru .Nowoczesna cieszy się poparciem 6,1 proc. ankietowanych, a KORWiN 5,3 proc. Polskie Stronnictwo Ludowe, jak wynika z sondażu, z poparciem 4,8 proc. nie przekracza progu wyborczego.

 

Sondaż przeprowadzono po debacie premier Ewy Kopacz z wiceprezesem PiS Beatą Szydło, ale przed debatą przedstawicieli ośmiu komitetów wyborczych.

grzel
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie