Pawlak: uchodźcy nie powinni oddawać swoich państw terrorystom

Polska
Pawlak: uchodźcy nie powinni oddawać swoich państw terrorystom
Polsat News

- Europejscy politycy powinni zapewnić bezpieczeństwo kobietom i dzieciom, natomiast zdrowych i młodych mężczyzn nie skazywać na socjal i wegetację w ośrodkach tylko zmobilizować do armii - ocenił w Polsat News były premier Waldemar Pawlak. Jego zdaniem pozostawienie państw Bliskiego Wschodu do zagospodarowania przez terrorystów i ucieczka do Europy nie są dobrym rozwiązaniem.

Waldemar Pawlak ocenia, że póki w niektórych krajach będą rządzili terroryści, przyjmowanie do nas uchodźców jest poniekąd godzeniem się na to, aby władzę przejmowali tam terroryści. Kobiety i dzieci powinny mieć w Europie zagwarantowane bezpieczeństwo, natomiast młodzi zdrowi mężczyźni zobligowani są do tego, aby  bronić swoich państw przed bezprawiem.

 

Członek Polskiego Stronnictwa Ludowego uważa, że przede wszystkim trzeba pomóc tym narodom "wyzwolić ich kraje spod terroryzmu". Zdaniem posła tylko dozbrojenie uchodźców może zapewnić powrót pokoju na świecie. - Ważne jest aby w tych krajach do władzy doszły sprawne rządy, takie, które pozwolą tym ludziom godnie żyć w ich ojczyznach - dodał Pawlak.

 

 

po
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie