Konwencja PiS; "czas myśleć o tym, co po zwycięstwie"

Polska
Konwencja PiS; "czas myśleć o tym, co po zwycięstwie"
Polsat News

Na czwartkowej konwencji wyborczej PiS pod hasłem "Ostatnia prosta" prezes PiS mówił do działaczy i sympatyków partii, że trzeba już myśleć o tym, co będzie się działo po ewentualnym zwycięstwie w wyborach. Beata Szydło wyraziła natomiast nadzieję na sukces partii, "który byłby kontynuacją sukcesu z wyborów prezydenckich".

Jarosław Kaczyński nawoływał do odrzucenia własnych ambicji i chęci odwetu, bo „PiS nie powstało dla siebie, powstało dla Polski”.
- Czas myśleć o tym, co po zwycięstwie. Programy są ważne, ale ważna jest też postawa władzy, jej moralność - podkreślił.


Dlatego przedstawił "kilka zasad, które powinny być przestrzegane" w czasie rządów PiS. Pierwsza z nich to uczciwość, bo - mówił lider PiS -  "do władzy nie idzie się dla pieniędzy". - Kto chce swoją pozycję polityczną spieniężyć musi odejść, a jeśli złamał prawo musi ponieść odpowiedzialność - podkreślił. Kaczyński przekonywał także, że należy odrzucać lobbystyczne naciski. W jego ocenie, lobbing to "przekleństwo życia publicznego" i "nie może być zgody na wpływy żadnych lobby czy przedsiębiorstw".


Inną z zasadą  jest "pracowitość na co dzień". - Każdy ma prawo do wytchnienia, rozrywki, ale czas naszych rządów, to musi być czas pracy ludzi władzy - apelował. Musimy też - zaznaczył - "powoływać na stanowiska ludzi zgodnie z ich kompetencjami. - Nasze nominacje będą w jakimś sensie na próbę, bo każdy kto się nie sprawdza, okaże się niekompetentny może być odwołany - powiedział Jarosław Kaczyński. Przekonywał także do otwarcia "na tych, którzy chcą nas merytorycznie wesprzeć".  - Musimy być drużyną, musimy współpracować ze sobą. Każdy musi być na tym odcinku, na którym jest najbardziej przydatny. Drużyna musi być wewnętrznie lojalna, musi pracować dla jednego celu - stwierdził prezes PiS.


Na tej samej konwencji Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera stwierdziła, że "Polacy chcą dobrej zmiany, szacunku i godnego życia".

Wyraziła nadzieję na sukces partii, który byłby kontynuacją sukcesu z wyborów prezydenckich. - Przed nami wielka szansa na to, żeby dokończyć dobre zmiany - dodała. - Jeżeli masz drużynę, zwyciężasz, nawet jeśli nie dają ci szans - powiedziała Szydło.

grzel
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie