Kibice Manchesteru City wybuczeli hymn Ligi Mistrzów. Zostaną ukarani

Sport
Kibice Manchesteru City wybuczeli hymn Ligi Mistrzów. Zostaną ukarani
PAP/EPA

Europejska Unia Piłkarska wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec kibiców Manchesteru City, którzy hałasowali i gwizdali podczas hymnu Ligi Mistrzów przed meczem grupowym tych rozgrywek z Sevillą (2:1).

Angielscy kibice protestowali w ten sposób przeciwko - ich zdaniem - krzywdzącej karze nałożonej na klub. Europejska federacja ukarała w ubiegły sezonie klub Manchester City za złamanie reguł finansowego fair play (regulacja ogranicza ich wydatki na transfery do ok. 150 mln funtów).

 

Kara za recydywę

 

Brytyjskie media ze zdziwieniem konstatują, że fani od tego czasu wyrażają swoją dezaprobatę, a zostali ukarani dopiero teraz. "The Telegraph" jednak wnioskuje, że zapewne The Citizen zostali skarceni za recydywę.

 

Środowe buczenie i gwizdy to także dezaprobata dla tego, co obecnie dzieje się w UEFA. Na początku października szef organizacji Michel Platini został zawieszony przez Komisję Etyczną Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej na 90 dni w związku z aferą korupcyjną.

 

Nie wiadomo, jakie sankcje spadną na klub. Sprawa fanów Manchesteru zostanie przeanalizowana przez Komisję Kontroli, Etyki i Dyscypliny podczas posiedzenia 19 listopada.

 

Polsat News

Az
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie