Gwałciciel miał wyjść na wolność; trafi do ośrodka w Gostyninie

Polska
Gwałciciel miał wyjść na wolność; trafi do ośrodka w Gostyninie
Polsat News

Skazany za wielokrotne gwałty Franciszek P. miał opuścić więzienie w Sztumie na Pomorzu. Już w marcu do sądu trafił wniosek o skierowanie go do zamkniętego ośrodka. Dopiero teraz udało się jednak zastosować kruczek prawny, który spowoduje, że, przynajmniej na razie, niebezpieczny przestępca nie znajdzie się na wolności.

Biegli uznali, że 59-latek, który kończy odbywanie kary, stanowi poważne zagrożenie dla społeczeństwa, a resocjalizacja nie przyniosła żadnego rezultatu. Dlatego zawnioskowano do sądu o umieszczenie go w ośrodku zamkniętym.


Mnóstwo czasu w tej sprawie zajęło sporządzenie opinii biegłych oraz dodatkowe obserwacje. Sam skazany utrudniał sprawę, odwołując się od każdej decyzji. Ostatnia apelacja ma być rozpatrzona 6 listopada. Do tego czasu gwałciciel już byłby na wolności. W związku z tym służba więzienna zawnioskowała o zabezpieczenie toku postępowania powołując się na kodeks cywilny. Zabezpieczeniem będzie umieszczenie mężczyzny w Krajowym Ośrodku Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie.

 

 

przep
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie