Zatrzęsła się ziemia w Libiążu; 3,7 w skali Richtera

Polska

Silny wstrząs ziemi w kopalni węgla kamiennego w Libiążu w Małopolsce. Na szczęście nikt nie ucierpiał, a zniszczenia okazały się niewielkie.

Epicentrum znajdowało się w miejscowej kopalni węgla kamiennego Janina. Wstrząsy odczuwalne były także w Oświęcimiu, Chrzanowie i Sosnowcu. - Każdy poszkodowany uzyska pomoc - zapewniła Zofia Mrożek rzecznik Tauron Wydobycie, właściciela kopalni Janina.

 

Mieszkańcy powiatu oświęcimskiego w ostatnich tygodniach coraz częściej odczuwają wstrząsy. Ten, który nastąpił pod koniec września spowodował zniszczenie trzech budynków. Kilka innych zostało uszkodzonych.

 

Według relacji kpt. Piotra Pawelczyka ze straży pożarnej z Libiążu, do dzisiejszego wstrząsu doszło w wyniku ruchu górotworu. - Szacujemy że to był bardzo podobny wstrząs do tego z 30 wrzesnia i wyniósł ok 3,7 w skali Richtera - powiedział. - Dostaliśmy jedno zgłoszenie o zniszczeniach. Na miejsce udał się zastęp straży pożarnej, usunęto zniszczone części komina. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego uznał, że mieszkańcy mogą bezpiecznie wrocić do domów - dodał.

 

Az

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze