Węgierska dziennikarka, która kopnęła uchodźcę chce przenieść się do Rosji

Świat
Węgierska dziennikarka, która kopnęła uchodźcę chce przenieść się do Rosji
Reuters

Petra Laszlo stwierdziła na łamach portalu lifenews.ru, że nie może znaleźć pracy, a jej życie legło w gruzach. Wspólnie z mężem planuje opuścić Węgry. Przyznała, że zacznie uczyć się języka rosyjskiego.

Zdaniem dziennikarki Rosja jest najbardziej odpowiednim krajem do życia na wygnaniu. Konkretną decyzję ma jednak podjąć po zakończeniu procesu, który toczy się przeciwko niej w sprawie o chuligaństwo. Liczy, że proces zakończy się w grudniu i dostanie wyrok w zawieszeniu.


O Petrze Laszlo stało się głośno w połowie września, gdy uchodźcy w węgierskiej miejscowości Roszke usiłowali przerwać policyjny kordon i wydostać się z ośrodka. Dziennikarka, która miała relacjonować te wydarzenia dla prawicowej telewizji N1TV, podłożyła nogę uchodźcy z dzieckiem na ręku, po czym go kopnęła.


Początkowo Petra Laszlo tłumaczyła, że jej zachowanie spowodowane było strachem. Jednak nagrania, które obiegły media pokazały, że nie było mowy o żadnym zagrożeniu. 


Szefostwo stacja zwolniło ją natychmiast po ujawnieniu nagrań. W wydanym oświadczeniu stacja nazwała jej zachowanie jako "niedopuszczalne”. 


lifenews.ru

grzel

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze