Szczerba zapewnia: PO nie wprowadzi podatku katastralnego

Polska
Szczerba zapewnia: PO nie wprowadzi podatku katastralnego
Polsat News

- Jeśli tak, to czy wypowiedź doradcy ministra finansów o tym, że w Polsce taki podatek "byłby bardzo sensownym rozwiązaniem", została sfałszowana - dopytywał się rzecznik sztabu wyborczego PiS Marcin Mastalerek. Nieoczekiwanie wsparł go Eugeniusz Kłopotek z PSL: - Taki pomysł był w Platformie Obywatelskiej.

Politycy toczyli spór o podatek katastralny w wieczornym programie "To Był Dzień” w Polsat News. Punktem wyjścia była wypowiedż dla PAP doradcy ministra prof. Bogumiła Brzezińskiego.  Profesor zwrócił uwagę, że w państwach, w których taki podatek obowiązuje, nikt nie ma zamiaru się z niego wycofywać. - U nas jednak sama wzmianka o podatku katastralnym wywołuje reakcje alergiczne i politycy boją się nawet wprowadzić ten temat do debaty publicznej – dodał prof. Brzeziński.

 

- Słyszałem tyle absurdów – powiedział Szczerba. - W wirtualnym świecie Prawa i Sprawiedliwości wymyśla się różne pomysły, ale to są pomysły kompletnie nierealne, są tylko w głowach PiS - zapewnił. 


- My nie prywatyzujemy lasów, my nie wprowadzimy podatku katastralnego - wymieniał poseł PO. - To kolejny wirtualny pomysł sztabu pana Mastalerka.


Przekonywał, że Platforma rządzi od ośmiu lat, więc "Polacy nas znają, znają nasze wady i znają nasze zalety, ale wiedzą, że jesteśmy wiarygodni, jesteśmy przewidywalni, jesteśmy racjonalni”.


Szef sztabu wyborczego PiS kilkukrotnie pytał: - Czy to jest cytat? A może pan prof. Bogumił Brzeziński nie jest doradcą ministra finasnów, tylko się pod niego podszywa?


Poseł nie odpowiedział.

 

Nieoczekiwanie PiS wsparł Eugenusz Kłopotek z PSL. - Panie pośle myśmy was przyhamowali z podatkiem katastralnym. Już u was takie pomysły były. Myśmy was przyhamowali - przekonywał Kłopotek.

 

- Pan już mentalnie nastawił się na wielką koalicję PO-PiS i PSL - ripostował Szczerba.

 


 

grzel
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie