Most Łazienkowski otwarty w tym tygodniu? Władze Warszawy: wybory nie mają z tym nic wspólnego

Polska

Na moście Łazienkowskim w środę rozpoczynają się próby obciążeniowe i malowanie pasów. Na most wjedzie najpierw 16 a potem 32 pojazdów ciężarowych. Będą sprawdzały stabilność konstrukcji. Kiedy przejedziemy mostem? Prawdopodobnie kilka dni przed oficjalną datą otwarcia.

Zgodnie z harmonogramem most powinien zostać otwarty 30 października, ale jeśli nie będzie wielkich komplikacji, kierowcy pojadą nim kilka dni wcześniej. Wszystko zależy od wyników inspekcji budowlanej, która może pojawić się na budowie po testach obciążeniowych. Próby są jednym z elementów sprawdzenia wymogów bezpieczeństwa konstrukcji, nastąpią odbywać próby dynamiczne, podczas których samochody ciężarowe obciążone piaskiem będą jeździły po moście, podczas gdy eksperci będą sprawdzali stabilność i wytrzymałość konstrukcji.

 

Nieoficjalnie mówi się, że władze Warszawy chcą dokonać otwarcia przed niedzielnymi wyborami do Sejmu. Ratusz zaprzecza, choć wiceprezydent Jacek Wojciechowski nie ukrywa, że przeprawa może zostać otwarta kilka dni przed terminem.

   

Do pożaru mostu doszło 14 lutego, jak wykazało śledztwo nie wykryto śladów materiałów łatwopalnych, co oznacza, że prawdopodobnie powodem pożaru nie było podpalenie. Pożar przez całą noc gasiło 40 jednostek Straży Pożarnej i kilka innych jednostek pomocniczych. Obecnie przeprawa jest zamknięta do odwołania. Most wybudowany w latach 1971-74 jest częścią Trasy Łazienkowskiej.

Az
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie