Jarosław Kaczyński krytycznie o "partii zielonego sztandaru”, czyli PSL

Polska
Jarosław Kaczyński krytycznie o "partii zielonego sztandaru”, czyli PSL
Polsat News

Wraca temat rolników w kampanii wyborczej. W Bydgoszczy upomniał się o ich prawa Jarosław Kaczyński. - Trzeba walczyć z patologiami, których nośnikiem nierzadko jest partia zielonego sztandaru - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Lider PiS podkreślał, że trzeba walczyć o sprawy wsi w Unii Europejskiej. - Nie można wsi okradać i pozwalać, by różnego rodzaju firmy kredytowały się u rolników - stwierdził Jarosław Kaczyński. - Nie można topić się w różnego rodzaju procedurach, jak chociażby teraz, kiedy trzeba pomagać z powodu suszy -  dodał. 

 

Podkreślił, że kiedy PiS był przy władzy 3 proc. PKB trafiało na cele związane z rolnictwem, a dzisiaj jest to poniżej 2 proc. Według Jarosława Kaczyńskiego wieś pozostaje "wyzwaniem społecznym" i jest jednocześnie "wielką szansą" Polski.

 

Jak zaznaczył należy być solidarnym z milionami Polaków mieszkających na wsi, bo to około 40 proc. społeczeństwa. - Polskie rolnictwo dzięki naszym glebom, niezniszczonym jak na zachodzie Europy, dzięki warunkom biologicznym, które w Polsce istnieją, może być wielką szansą, wręcz kołem zamachowym naszej gospodarki – ocenił prezes PiS.

 

Jarosław Kaczyński apelował też do wyborców, aby wykorzystali ostatnie dni kampanii i przekonywali rodziny, znajomych, sąsiadów, koleżanki i kolegów z pracy do głosowania na kandydatów PiS.

 

PAP, inf.własna

 

PTRW
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie