Ciężarówka przewróciła się na autostradzie A1. Są ofiary

Polska

Na autostradzie A1 przy węźle Kowal pod Włocławkiem przewróciła się ciężarówka. Zginęło pięć osób. Droga jest całkowicie nieprzejezdna w kierunku Łodzi.

Ok. godz. 5:00 rano w miejscowości Lublinowo koło Włocławka na dwusetnym kilometrze autostrady A1 na nitce w kierunku Łodzi doszło do tragicznego wypadku. Samochód ciężarowy przewrócił się na jezdni. Jadąca za nim osobowa mazda uderzyła w ciężarówkę z całym impetem - poinformował Dariusz Krysiński ze straży pożarnej we Włocławku.

 

Autem osobowym podróżowało pięć osób. Wszystkie zginęły. Ofiary mogły jechać w kierunku Łodzi do pracy.

 

Na razie nie są znane przyczyny wypadku. Choć wieczorem warunki pogodowe we Włocławku były trudne, rano nie padało. Po zderzeniu samochód osobowy zapalił się, ale pożar został szybko ugaszony.

 

Jak relacjonował Dariusz Krysiński rozważanych jest kilka wersji m.in taka, że kierowca tira zasnął za kierownicą i nadjeżdżające auto osobowe uderzyło w ciężarówkę. Wg. kolejnej wersji wydarzeń ciężarówka podczas wyprzedzania "złapała pobocze".

 

 

Przewrócona ciężarówka całkowicie zablokowała przejezdność na tym odcinku. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

 

Polsat News

 

pr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie