Zarząd PKP Informatyka chce od ABW ochrony. Przed własną załogą

Biznes
Zarząd PKP Informatyka chce od ABW ochrony. Przed własną załogą
Pixabay.com

Działacze domagają się wsparcia ABW w związku z obawami o "niekontrolowaną reakcją załogi", która nie godzi się na przejście części pracowników do PKP Cargo - informuje dziennik "Puls Biznesu".

Spółka PKP Informatyka zajmuje się obsługą systemu przesyłek towarowych - głównie w PKP Cargo - oraz sprzedażą elektroniczną biletów w PKP Intercity. Zarząd firmy popadł jednak w konflikt ze związkowcami, gdy postanowił przenieść część pracowników - ok. 40 osób (10 proc. załogi) - do PKP Cargo.

 

Związkowcy wystosowali pismo, w którym stwierdzili, że są "gotowi na wszelkie działania prawne, które mogą przynieść w skrajnym przypadku niekoniecznie przez nas zamierzony brak realizacji podstawowych usług dla klientów". Dodali także, że w firmie może dojść do "niekontrolowanej reakcji załogi grożącej nieprzewidywalnymi skutkami odczuwalnymi przez całą gospodarkę".

 

Pismo na tyle zaniepokoiło zarząd firmy, że postanowił zwrócić się do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z prośbą o ochronę systemu. Na razie firma nie otrzymała odpowiedzi.

 

Puls Biznesu

 

grzel

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze