Znane osoby spoza polityki startują w wyborach parlamentarnych

Polska
Znane osoby spoza polityki startują w wyborach parlamentarnych
Polsat News

Na partyjnych listach wyborczych jak zwykle nie brakuje celebrytów i powszechnie znanych nazwisk. W tym roku wystartują między innymi mistrz olimpijski w rzucie młotem, znana aktorka, syn popularnej piosenkarki i córka generała Andersa. Dlaczego skusiła ich polityka – o tym w materiale Polsat News.

Szymona Ziółkowskiego do kandydowania z list PO zachęciła sama Ewa Kopacz. Mistrz olimpijski w rzucie młotem jest jedynką Platformy w Poznaniu.


Posłanką chce zostać również Dorota Stalińska. Aktorka cztery lata temu była w komitecie poparcia Platformy Obywatelskiej. Teraz stawia na PSL. Kandydatka od roku jest radną sejmiku samorządowego z ramienia tej partii.


Do Senatu natomiast kandyduje córka generała Andersa Anna Maria. Do startu w wyborach namawiał ją europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Ostatecznie jednak zadecydowało przemówienie nowo wybranego prezydenta Andrzeja Dudy, które przekonało Annę Marię Anders do kandydowania z list Prawa i Sprawiedliwości.


Filip Frąckowiak, syn piosenkarki Haliny Frąckowiak i dziennikarz telewizyjny, ubiega się o mandat poselski z list PiS. Frąckowiak już wcześniej działał w warszawskim samorządzie jako radny tej partii.

mrad
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie