Witek: Beata Szydło najprawdopodobniej weźmie udział w debacie 8 komitetów

Polska

W trakcie briefingu prasowego w Sejmie Elżbieta Witek przyznała, że Beata Szydło najprawdopodobniej weźmie udział we wtorkowej debacie ośmiu komitetów wyborczych. Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości w ten sposób odniosła się do nieoficjalnych informacji Polsat News.

Stacja Polsat News przed południem nieoficjalnie informowała, że Beata Szydło weźmie udział nie tylko w poniedziałkowej debacie wyborcej z Ewą Kopacz, ale i wtorkowej rozmowie, w której będą dyskutować przedstawiciele wszystkich ośmiu ogólnopolskich komitetów wyborczych.

 

- Najprawdopodobniej tak, ale nie jest to jeszcze ustalone na 100 proc. Dowiecie się państwo. Może nawet dzisiaj - powiedziała Witek. Rzeczniczka PiS dodała jednak, że rozmowy z politycznymi konkurentami nie są dla jej partii najistotniejsze. - Nie przywiązywałabym wielkiej wagi do dzisiejszej debaty. Bardziej liczą się dotychczasowe dokonania - zauważyła.

 

- Debata jest jednym z elementów. Zostało jeszcze 5 dni kampanii, które będziemy chcieli bardzo starannie wykorzystać - podsumowała Witek.

 

Mucha: decyzja jeszcze dzisiaj

 

Kilka minut po briefingu Witek z mediami spotkała się także rzecznik sztabu PO Joanna Mucha, ale nie potwierdziła, czy we wtorek w debacie udział weźmie premier Kopacz. - Jest jeszcze chwilka do jutrzejszej debaty, proszę o cierpliwość. Spodziewam się, że decyzja zostanie przedstawiona jeszcze dzisiaj - powiedziała i podkreśliła, że decyzja nie jest uzależniona od tego, jak dobrze pójdzie szefowej rządu w poniedziałek.

 

Polsat News

pr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie