Węgry: napływ migrantów został zatrzymany

Świat
Węgry: napływ migrantów został zatrzymany
AP

Władzom Węgier udało się "skutecznie zatrzymać" napływ imigrantów. Rzecznik węgierskiego rządu Zoltan Kovacs poinformował, że w niedzielę próbowano sforsować granicę zaledwie 41 razy.

Do kilkudziesięciu przypadków nielegalnego przekroczenia granicy doszło na granicy z Serbią. Kovacs ocenił, że wobec tego zamknięcie południowych granic Węgier okazało się skuteczne.


Węgry wprowadziły blokadę granicy z Chorwacją w nocy z piątku na sobotę. Decyzja zapadła na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, które zwołał premier Victor Orban. Budapeszt zadecydował o budowie ogrodzenia na linii granicznej z Chorwacją, którą na około dwóch trzecich długości wyznaczają rzeki Drawa i Mura. Budowę zakończono w miniony czwartek.


Węgry od września bronią granic


We wrześniu, w związku z narastającą falą imigrantów, Węgry zamknęły swoją granicę z Serbią. Stanęło na niej 175-kilometrowe ogrodzenie patrolowane przez wojsko i policję. Po zamknięciu tego odcinka granicy, imigranci zaczęli kierować się na Węgry przez Chorwację. Tą drogą dotarło do tego kraju ponad 170 tys. osób.


Od początku roku przez terytorium węgierskie przeszło ponad 378 tys. migrantów kierujących się na Zachód do Austrii i Niemiec.


PAP

mrad

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze