Waszczykowski: debata nie będzie rozstrzygająca

Polska

Według Witolda Waszczykowskiego z PiS poniedziałkowa debata pomiędzy Beatą Szydło i Ewą Kopacz nie będzie rozstrzygająca jeśli chodzi o wynik wyborów. - Mam nadzieję, że utrwali trend naszej dominacji w badaniach opinii publicznej - dodał.

- Z ostatnich miesięcy wynika, że pani premier Kopacz nie radzi sobie z premierowaniem. Zachowuje się dość niestabilnie. Nie widać w niej zachowania premierowskiego - przekonywał polityk w kontekście poniedziałkowej debaty wyborczej, którą będzie można obejrzeć m.in. w Polsat News, Polsat News 2 i polsatnews.pl. - Beata Szydło sobie poradzi. Jest spokojną, wyważoną, merytoryczną osobą. O taką osobę nam chodzi, która będzie kierowała spokojnie, bez tej histerii - dodał.

 

Waszczykowski uciął także plotki, według których to Jarosław Kaczyński, a nie Beata Szydło, będzie premierem w przypadku wygranej PiS 25 października. - Myślę, że jest przesądzone, że Beata Szydło będzie premierem. Nie słyszałem sygnałów, żeby miało być inaczej - skomentował, a informacje o nominacji dla Jarosława Kaczyńskiego nazwał "nieuzasadnionymi spekulacjami". - Szkoda na to czasu - uznał.

 

PiS chce zmieniać Polskę

 

Polityk zapowiedział także, że Prawo i Sprawiedliwość, jeśli wygra wybory, będzie aktywnie działać na rzecz zmiany w Polsce. Nawet, jeśli partii nie uda się uzyskać konstytucyjnej większości. - Nie chodzi o to, aby natychmiast zmieniać konstytucję, tylko Polskę przy posiadanych instrumentach, a one są spore. Jest możliwość współpracy z prezydentem, można wiele dokonać. Nie będziemy szukać wymówek, że jeżeli nie zmieniliśmy konstytucji, to nie mogliśmy zmienić kraju - stwierdził.

 

- Głównie chodzi o zmiany gospodarcze, które przyspieszą rozwój, które dadzą ludziom pracę. Zapewnią rodzinom wsparcie, bo jesteśmy w tragicznej sytuacji demograficznej. Na korzyść zmienią sprawy emerytalne. To są rzeczy, które dominują dzisiaj, a nie jakieś figlowanie o konstytucji - dodał.

 

Cała rozmowa:

 

 

Polsat News

pr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie