Lewandowski: nie porównujcie mnie z Messim i Ronaldo. Każdy z nas ma inny styl

Sport
Lewandowski: nie porównujcie mnie z Messim i Ronaldo. Każdy z nas ma inny styl
PAP/EPA/CARMEN JASPERSEN

- Cristiano gra ofensywnie na lewym skrzydle, a Messi centralnie. Ja z kolei gram na froncie. Oczywiście, pracuję też na tyłach, biorę udział w kombinacjach i nie czekam przez 90 minut na piłkę. Chcę brać udział w grze – powiedział Robert Lewandowski w wywiadzie dla Goal.com

- Mam 27 lat, z każdym rokiem chcę być coraz lepszy, zdobywać więcej goli. To może być najlepszy czas mojej kariery i mam nadzieję, że potrwa on dłużej! - powiedział zawodnik Bayernu. Robert Lewandowski ostatnio zdobył 12 goli w zaledwie 8 meczach Bundesligi i aż 15 w ostatnich wszystkich 7 meczach, w których grał.


- Napastnik to niełatwa pozycja. Każdy mecz wymaga ciężkiej walki, po to, by stworzyć sytuacje bramkowe. Dla napastnika bardzo ważne jest oczywiście wsparcie kolegów z zespołu. Duże znaczenie ma też pozytywne podejście i umiejętność skoncentrowania się - dodał.

 

Trenował więcej niż inni


A jaki jest sekret jego sukcesu? - Pracuję bardzo ciężko z zespołem, podczas każdej sesji treningowej i po treningach. Oczywiście, technika jest najważniejsza, ale siła też jest moim zdaniem istotna. (…) Gdy miałem 18, 19 lat byłem mały i szczupły. Wiedziałem, że to nie wystarczy, jeśli chcę rywalizować na międzynarodowym poziomie. Dlatego musiałem pracować więcej niż inni uzdolnieni piłkarze - tłumaczył Lewandowski.


Goal.com

am

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze