Kopacz do Szydło: jest pani zwolenniczką wprowadzenia republiki wyznaniowej, Szydło: dlaczego 3 miliony Polaków chce wyjechać?

Polska
Kopacz do Szydło: jest pani zwolenniczką wprowadzenia republiki wyznaniowej, Szydło: dlaczego 3 miliony Polaków chce wyjechać?
Polsat News

W debacie telewizyjnej Kopacz pytała wiceszefową PiS o prawa kobiet oraz o prawa dzieci ze związków pozamałżeńskich.

Beata Szydło zapewniała, że prawa kobiet są bardzo ważne, tak jak "prawa każdego obywatela są ważne". - Każde dziecko trzeba kochać, każde dziecko ma prawo do szczęścia, każdy obywatel ma prawo do godnego życia, bez względu na to, czy to jest kobieta, czy to jest mężczyzna. Każdy obywatel w polskim państwie powinien być szanowany - podkreśliła kandydatka PiS na premiera.

 

- Polska to pięknym kraj, ale dlaczego trzy miliony Polaków chce z tego kraju wyjechać? - pytała. W tym kontekście przypominała hasło wyborcze PO z kampanii wyborczej 2011 roku: "By żyło się lepiej wszystkim".


Wiceprezes PiS deklarowała, że "każdy obywatel ma prawo do godnego życia i szacunku". - I my takie prawo będziemy realizować - dodała.


W reakcji Ewa Kopacz stwierdziła, że wiceprezes PiS "kilka razy na sali sejmowej głosowała przeciwko prawom kobiet". - Jest pani zwolenniczką wprowadzenia republiki wyznaniowej w tym kraju - powiedziała premier.

 

PAP

amalik
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie