Rysunek 11-letniej dziewczynki pomógł zatrzymać włamywacza

Świat
Rysunek 11-letniej dziewczynki pomógł zatrzymać włamywacza
Stratford Police Department

Rebecca DePietro, mieszkanka USA, zapamiętała twarz mężczyzny, który rabował jej dom. - Mogę wam go narysować - powiedziała policji. Znakomicie odtworzyła charakterystyczne znamię na twarzy sprawcy.

Dom rodziny dziewczynki w Stratford, Connecticut, został obrabowany kilka miesięcy temu. Policja zadzwoniła do rodziny pytając o szczegóły przestępstwa. Okazało się, że Rebecca widziała złodzieja. Chcąc pomóc zaproponowała stworzenie rysunku z przestępcą.


Na ilustracji Rebecca zaznaczyła czarną kredką cechy charakterystyczne mężczyzny: długość włosów, brodę i wyróżniające się znamię na twarzy.

 

Jedenastolatka nie spodziewała się, że szkic pomoże odnaleźć włamywacza. Policjanci z New England w Connecticut porównywali jej rysunek do zdjęć podejrzanych. Ostatecznie szkic doprowadził policję do Pedro Bruno, który został aresztowany. Później przyznał się do dziesięciu włamań, w tym do włamania do domu DePietro.

 

Po schwytaniu Bruno policjanci zwrócili skradzione rzeczy rodzinie. Rebecca otrzymała medal za ”detektywistyczne osiągnięcie”.

 

 

dailymail.co.uk, mirror.co.uk

mrad

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze