Kaczyński: PO proponuje rząd wojny wewnętrznej, PiS - rządy spokoju i pokoju

Polska
Kaczyński: PO proponuje rząd wojny wewnętrznej, PiS - rządy spokoju i pokoju
Polsat News

- Wybór jest prosty. Z jednej strony rząd poparty przez trwałą większość parlamentarną z jednego obozu. Rząd współpracy z prezydentem. Druga strona to wielopartyjny rząd oparty na zasadzie negatywnej - przeciw PiS-owi. Najgorsza zasada, jaką można mieć w polityce. Rząd wojny, bo te partie się nie porozumieją, są bardzo od siebie odległe - powiedział w niedzielę prezes PiS.

Kaczyński przemawiał na konwencji PiS w krakowskiej Hali Sokoła. - Mam zaszczyt wystąpić w miejscu szczególnym. Tutaj 11 listopada zeszłego roku została zgłoszona kandydatura dzisiejszego prezydenta RP Andrzeja Dudy właśnie na prezydenta. To dobre i szczęśliwe miejsce - przypomniał lider PiS.

 

- Daj Boże za parę tygodni będziemy mieli nie tylko prezydenta, ale i premiera – dodał.

 

Zdaniem  Jarosława Kaczyńskiego, potrzebne są „ogromne zmiany” w prawie i wymiarze sprawiedliwości: prokuratura musi „powrócić do swojego dawnego kształtu", a sądownictwo musi działać sprawniej.

 

Autostrady ”po właściwych cenach”, tanie mieszkania

 

Lider PiS zapowiedział uchwalenie kodeksu budowlanego, budowę autostrad "po właściwych cenach, właściwej jakości i we właściwym tempie" oraz  rozwój taniego budownictwa, dostępnego na zasadzie wynajmu.  

 

Jak podkreślił,  mieszkanie  musi być "dostępne dla zwykłego Polaka, w cenie 2-2,5 tys., najwyżej 3 tysiące złotych za metr, które będzie można wynajmować razem z wykupem, przy czym wykup będzie mógł trwać 30 i więcej lat".

 

Polska tożsamość i tolerancja religijna

 

Odnosząc się do kwestii edukacji Kaczyński powiedział, że Polska potrzebuje szkół w których "będzie kształtowana mocna tożsamość polska, będą wysokie wymagania merytoryczne i wychowawcze".

 

Zaznaczył, że podstawą polskiej tożsamości jest Kościół i katolicyzm, choć  nie oznacza to wprowadzenia państwa wyznaniowego.

 

 - Polska jest i i musi pozostać być może jedynym, czy jednym z bardzo niewielu krajów tolerancji religijnej. Tolerancji nie niszczonej przez tak zwaną poprawność -  podkreślił Kaczyński.

 

Obywatel dobrze poinformowany

 

Zapowiedział również zmiany w mediach, bo "dobry obywatel, to obywatel dobrze poinformowany, a nie obywatel,  którym się manipuluje, którego się oszukuje".

 

Środki masowego przekazu – zaznaczył Kaczyński – muszą "prowadzić politykę historyczną, która będzie broniła polskiej godności".

 

- Mamy drużynę mocną moralnie i merytorycznie - podsumował spotkanie lider PiS.

 

Polsat News, PAP

 

 

am
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie