Tusk: Polacy mogą odczuwać znużenie rządami PO

Polska

- Wątpię, żeby ewentualna zmiana ekipy rządzącej wyszła na lepsze - podkreślił były premier. Cały, ekskluzywny wywiad z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem o godz. 21:30 w programie "Moja Europa" w Polsat News.

- Pani premier Kopacz dobrze sobie radzi i to nie jest urzędowy komplement. Nie sądzę, żebym znalazł jakieś cudowne rozwiązanie - powiedział Tusk w kontekście spadających notowań Platformy i wspomnianego znużenia Polaków rządami tej partii.

 

- Jak ktoś rządzi, to popełnia błędy. Mówię to we własnym imieniu, ale dochodzi do tego też potrzeba nowości. Na tym też polega demokracja. Można robić dobre rzeczy, jestem przekonany, że ten dorobek jest na plus, ale równocześnie opinia publiczna i media są nie od tego, żeby wychwalać rządzących, ale żeby wskazywać "tu jest okej, ale tu było źle" - tłumaczył Tusk.

 

- W końcu ludzie dochodzą do wniosku, że może nowe będzie lepsze. Być może taka będzie decyzja. Ja mam własne przekonanie i byłbym ostrożny z takimi prognozami, ale rozumiem tych, którzy chcą zmiany - podsumował.

 

Pełen wywiad z przewodniczącym Rady Europejskiej o godz. 21:30 w programie "Moja Europa" w Polsat News.

 

Polsat News

pr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie