PSL stawia na "Polskę, która sobie radzi"

Polska

W ostatni weekend kampanii wyborczej swoją konwencję zorganizowało także PSL. Janusz Piechociński, prezes partii podkreślał, że członkowie jego ugrupowania są reprezentantami Polski lokalnej, "która sobie radzi, Polski, która potrafi ze sobą współpracować i która myśli kategoriami wspólnoty".

PSL podpisało swoje zobowiązania dla samorządów. Zakładają one m.in. zagwarantowanie w Konstytucji kadencyjności samorządów, jasny podział obowiązków rządowych i samorządowych oraz zwiększenie roli rad osiedli, rad sołeckich i uprawnień społeczności lokalnych.

 

Piechociński zapowiedział, że jego ugrupowanie w nowym parlamencie będzie partią "centrowego dialogu, roztropnej współpracy i współdziałania". Mówił, że jest dobrej myśli jeśli chodzi o wynik wyborów parlamentarnych, "nie gorszej" niż w wyborach samorządowych. 

 

Podczas konwencji ludowcy skrytykowali też wyborcze zapowiedzi PiS – zwiększenie  kwoty wolnej od podatku do 8 tys. Byłby to według nich cios w samorządowe finanse, na które składa się m.in. udział w podatku PIT.

 


PAP

wj
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie