Arbiter zlitował się nad młodymi piłkarzami i przerwał mecz. Teraz za to odpowie

pixabay.com

Włoski sędzia nie chciał dopuścić do całkowitego upokorzenia drużyny czternastoletnich piłkarzy i po niecałych 60 minutach gry przerwał mecz przy stanie 31:0. Został zawieszony.

Drużyna Persiceto 85 była bezlitosna dla ekipy gospodarzy z Ponte Ronca. Arbiter przed zakończeniem spotkania skonsultował swoją decyzję z przedstawicielami obu zespołów.

Z powodu niedokończenia meczu wynik nie został jednak uznany. Chłopcy będą musieli zagrać jeszcze raz. 20-letni sędzia, który ulitował się nad młodymi piłkarzami, został zawieszony. Antonio Aureliano, przedstawiciel bolońskiej sekcji Stowarzyszenia Włoskich Arbitrów, wyjaśnił, że sędzia, choć kierował się współczuciem, naruszył regulamin. Zawieszenie nie jest jednak karą, a jedynie lekcją, dzięki której ma być lepszym arbitrem w przyszłości.