PZPN: PO bezprawnie wykorzystała wizerunek Roberta Lewandowskiego

Polska
PZPN: PO bezprawnie wykorzystała wizerunek Roberta Lewandowskiego
PAP/Bartłomiej Zborowski

Zdjęcie Lewandowskiego w stroju reprezentacji kraju Platforma Obywatelska umieściła na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. - To przypadkowy incydent - przekonuje Ireneusz Raś z PO. Zdjęcie usunięto, ale PZPN żąda wyjaśnień.

Zdjęcie pojawiło się na profilu partii na Facebooku 12 października. "Radość po wczorajszym meczu trwa. 13 dni do wyborów i... 13 goli zdobył Robert Lewandowski dla reprezentacji Polski podczas eliminacji do EURO 2016" - głosił zamieszczony obok komentarz.

"Tylko polski związki sportowy jest uprawniony na zasadach wyłączności do wykorzystania wizerunku członka kadry narodowej w stroju reprezentacji kadry" - napisał PZPN w komunikacie, powołując się art. 14 ust. 1 Ustawy o sporcie.  Podkreślił, że PO nie wystąpiła do związku o zgodę na publikację wizerunku.

 

PZPN zaznaczył też, że jest "podmiotem apolitycznym i nie popiera żadnego z ugrupowań politycznych oraz nie sympatyzuje z żadną z partii biorących udział w bieżącej kampanii wyborczej".

Według posła PO Ireneusza Rasia, zaistniała sytuacja to "przypadkowy incydent". Jak powiedział , rozumie że wizerunek Lewandowskiego "jest skomercjalizowany i że PZPN zareagował". Nie wyklucza, że być może publikacja była przypadkowa i to administrator strony wkleił "takie, a nie inne zdjęcie". 

 

PZPN, PAP

grzel
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie