Eksperci przewidują przebieg debaty Kopacz-Szydło

Polska

- Ewa Kopacz będzie chciała wykorzystać fakt, że jest trochę bardziej doświadczona i pokazać pewien majestat władzy. Beata Szydło spróbuje natomiast zaprezentować się jako ekspert ekonomiczny, gdyż większość obywateli oczekuje od polityków zajmowania się kwestiami polityki gospodarczej – mówił na antenie Polsat News politolog Uniwersytetu Warszawskiego, Rafał Chwedoruk.

Komentując przygotowania Ewy Kopacz i Beaty Szydło do poniedziałkowej debaty telewizyjnej, Rafał Chwedoruk podkreślił, że takiego starcia nie można wygrać ani przegrać. – W dzisiejszych czasach polityk jest przygotowany w najdrobniejszych szczegółach przez odpowiednie osoby i dlatego ocenianie debaty w kategoriach sportowych „wygrał-przegrał” nie ma tutaj sensu – stwierdził politolog.

 

Gałązka: Kopacz jest w znacznie cięższej sytuacji

 

Gościem „Nowy dzień z Polsat News” był również ekspert ds. wizerunku politycznego Wiesław Gałązka. Podkreślał on, że w znacznie trudniejszej sytuacji podczas debaty będzie obecna premier Ewa Kopacz. – Ciąży na niej wszystko to, co negatywnego uczyniła Platforma, a sama po panu Tusku również nie posprzątała - oznajmił.

 

Gałązka nie zgodził się z tezą, że przedwyborcze starcia tego typu są reżyserowane jedynie przez specjalistów ze sztabu wyborczego konkretnych kandydatów. – Pamiętamy chociażby proporczyk Platformy, który Bronisławowi Komorowskiemu wręczył Andrzej Duda. Oznacza to, że te debaty nie są tak do końca pozbawione improwizacji – uważa ekspert.

 

 

po

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze