Wielka popularność loterii paragonowej

Biznes
Wielka popularność loterii paragonowej
Polsat News
Polsat News

Po dwóch tygodniach od uruchomienia loterii Polacy zarejestrowali już ponad 4 mln paragonów. Takie dane podał minister finansów Mateusz Szczurek.

- Cieszę się z ogromnego odzewu Polaków w Narodowej Loterii Paragonowej. Pierwsze losowania oczywiście jeszcze przed nami, ale pamiętajmy o tym, że główną funkcją loterii paragonowej jest funkcja edukacyjna. To udaje się osiągnąć. W interesie wszystkich jest, aby należne podatki były płacone - powiedział Mateusz Szczurek.

 

W loterii co miesiąc można wygrać samochód, laptopy i ipady. Aby wziąć w niej udział wystarczy mieć ukończone 18 lat i paragon fiskalny na minimum 10 zł, który należy zarejestrować na stronie loterii tutaj        

 

Do loterii przyjmowane są tylko paragony fiskalne. Można zgłosić ich dowolną liczbę, przy czym jeden paragon można zgłosić tylko raz. Zwycięzcy losowań nie mogą wymieniać nagród na inne ani otrzymać ich wartości w gotówce. Ministerstwo przypomina, że wszystkie nagrody w Loterii Paragonowej są zwolnione z podatku.

 

Przewidziano też tablety dla przedsiębiorców, którzy wystawili zwycięskie paragony premiowane nagrodą główną. Według planów resortu finansów loteria będzie trwała przez rok, później będzie mogła zostać ewentualnie wydłużona.

 

PAP

Piotr Wardziak
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie