David Bowie nie wróci na scenę. To nie emerytura, lecz zmiana stylu życia

Kultura
David Bowie nie wróci na scenę. To nie emerytura, lecz zmiana stylu życia
davidbowie.com

Chociaż w ostatnim czasie 68-letni muzyk twórczo jest bardzo aktywny, jego agent zapewnia, że Brytyjczyk już nigdy nie wystąpi. Swój ostatni koncert Bowie zagrał w Nowym Jorku w 2006 roku.

- David jest naprawdę jednym z najlepszych artystów, z którymi miałem przyjemność pracować. Ale za każdym razem, gdy się spotykamy, zanim cokolwiek powiem, Bowie mówi: „Nie wybiorę się w trasę koncertową”, na co odpowiadam: ,,Nie pytam, dlaczego” – zdradził John Giddings, agent artysty. Plotki o powrocie artysty na scenę podscyca jego żona Iman, która przy okazji najnowszej płyty tłumaczyła, że nie może wybrać się w trasę z muzykiem ze względu na ich 12-letnią córkę, która chodzi do szkoły.


Giddings pracuje z wokalistą od 1987 roku, od momentu widowiskowej trasy „Glass Spider Tour”, która promowała album „Never Let Me Down”. W ostatnią większą trasę muzyk wybrał się w latach 2003-2004. W czerwcu 2004 roku przeszedł zawał serca, po którym musiał diametralnie zmienić styl życia.

 

Nie koncertuje, ale komponuje


David Bowie - kompozytor, aranżer i aktor - nie wystąpił na scenie od dziewięciu lat, ale nie przeszkadza mu to wciąż cieszyć fanów nowymi produkcjami. Po dziesięciu latach studyjnej ciszy, w 2013 roku wydał nowy album „The Next Day” oraz stworzył oprawę muzyczną musicalu „The SpongeBob Musical”  i spektaklu „Lazarus”. Po raz pierwszy od 20 lat zaangażował się w muzykę filmową i nagrał utwór „Blackstar” do nowego serialu „The Last Panthers”.

 

Brytyjski wokalista jeszcze nigdy nie wystąpił w Polsce. W 1997 roku jego koncert w Gdańsku został odwołany z powodu zbyt małego zainteresowania biletami. Pogłoski o występie w Polsce pojawiły się także w 2014 roku, przy okazji promocji najnowszego albumu artysty. Rzekomy koncert, który miał się odbyć 6 lipca okazał się tylko prima aprilisowym żartem.


Bowie uznawany jest za ikonę i legendę muzyki. Jego płyty są jednymi z najlepiej sprzedających się albumów rockowych wszech czasów. Sprzedał ponad 140 milionów albumów studyjnych na całym świecie.

przep
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie