Daniel Craig na Cyprze towarzyszył saperom w codziennej pracy

Świat
Daniel Craig na Cyprze towarzyszył saperom w codziennej pracy
Polsat News 2

Od brytyjskiej królowej dostał licencję na zabijanie, od sekretarza generalne ONZ - licencję na rozbrajanie. Daniel Craig - filmowy James Bond - przyjechał na Cypr jako rzecznik Służby Działań przeciwko Minom Lądowym ONZ.

Popularny aktor Daniel Craig wspiera działania Organizacji Narodów Zjednoczonych od niespełna pół roku. Na Cyprze spędził dwa dni, by towarzyszyć saperom w ich codziennej pracy. W 1974 roku północną część Cypru zajęły tureckie wojska, które pozostają tam do dzisiaj. Wyspa jest podzielona między Greków i Turków, a strefa graniczna pomiędzy nimi jest usłana minami lądowymi. W ciągu ostatnich 10 lat Organizacja Narodów Zjednoczonych zdołała usunąć z ziemi 27 tysięcy ładunków wybuchowych. Ale w ziemi pozostały jeszcze kolejne tysiące.

 

- Mialem możliwość zdetonowania kilku min przeciwpancernych. I choć wydaje mi się, że przywykłem do eksplozji, to doświadczenie jest czymś zupełnie innym. Kiedy człowiek słyszy ten wybuch, zaczyna naprawdę rozumieć nie tylko to, jak dużą szkodę mogą wyrządzić miny, ale także jaki terror wywołują w ludziach, którzy znajdują sie w pobliżu - powiedział aktor.

 

Daniel Craig będzie wspierał ONZ-towską Służbę Działań przeciwko Minom Lądowym przez najbliższe trzy lata.

am
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie