Papież Franciszek otworzył noclegownię dla bezdomnych mężczyzn

Świat
Papież Franciszek otworzył noclegownię dla bezdomnych mężczyzn
PAP

Budynek w pobliżu Watykanu do niedawna był siedzibą biura podróży. Należy do jezuitów, zmieści 34 osoby. To kolejna inicjatywa papieża dla bezdomnych - po kabinach prysznicowych i zakładzie fryzjerskim.

Gmach został przekazany do dyspozycji papieża przez dom generalny zakonu jezuitów. Zakon odpowiedział w ten sposób na wezwanie Franciszka do oddawania budynków kościelnych na potrzeby osób najbiedniejszych. Noclegownię sfinansował urząd papieskiego jałmużnika arcybiskupa Konrada Krajewskiego.


Bezdomni mogą zarezerwować pobyt w budynku na maksimum 30 dni. Obowiązuje ścisły regulamin - wejść do noclegowni można w godzinach 18-19. Pobudka o godz. 6:15, a o 8 - po śniadaniu - następuje zamknięcie domu.


Noclegownię pod nazwą Dar Miłosierdzia prowadzą siostry ze zgromadzenia Matki Teresy z Kalkuty. To już kolejna inicjatywa papieskiego jałmużnika w ścisłej współpracy z Franciszkiem. W ostatnich miesiącach w pobliżu bazyliki Świętego Piotra ustawiono kabiny prysznicowe dla bezdomnych oraz otwarto przeznaczony dla nich zakład fryzjerski.


Do tej pory na terenie Watykanu znajdował się jedynie dom noclegowy z 50 miejscami dla kobiet.


PAP

mrad
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie