Nowacka: Brakuje nam 8 proc., by przegonić PO i stać się drugą siłą polityczną

Polska
Nowacka: Brakuje nam 8 proc., by przegonić PO i stać się drugą siłą polityczną
PAP

- Zjednoczona Lewica w Sejmie, to będzie siła, która upomni się o najsłabszych. Nasza partia upomni się o wszystkich dyskryminowanych - powiedziała nowa liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka.

Konwencja Zjednoczonej Lewicy w Warszawie ropzpoczęła się o godz. 11:30 w Hotelu Airport Okęcie. - Jesteśmy obecnie trzecią siłą polityczną w Polsce. Lewica jest silna, ale brakuje nam już tylko 8 proc., aby przegonić Platformę i stać się drugą siłą polityczną - powiedziała Barbara Nowacka, nowa liderka Zjednoczonej Lewicy.

 

 

 

W swoim wystąpieniu kandydatka Zjednoczonej Lewicy na premiera zwróciła się m. in. do wyborców dwóch największych partii w Polsce. - Polki i Polacy. Jesteście dziś mamieni fałszywym sporem między Platformą i PiS-em. Sporem, który jest fałszywy i nie dotyka najważniejszych spraw takich, jak poprawa warunków pracy, działania przedsiębiorczości, działania państwa, naszego zdrowia, bezpieczeństwa, dobrobytu i wolności - powiedziała Nowacka.

 

Nowacka podkreśliła, że lewica nie pozwoli, aby ktokolwiek mówił ludziom jak i z kim mają żyć, w co wierzyć i jak kochać swoją ojczyznę. - Żyjmy tak, byśmy żyli godnie i szczęśliwie - stwierdziła. - Za dwa tygodnie nie będziemy decydować o pięciuset złotych. Te wybory nie będą też dotyczyły tego, czy będziemy mieli podatek 16 czy 18 procent, ani czy będzie taki, czy inny VAT. Tu chodzi o to, jaki będzie kształt demokracji - stwierdziła.

 

po
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie